Pomiar ciągły poziomu w silosie

W naszej ofercie znajdziecie Państwo różnego rodzaju czujniki poziomu do materiałów sypkich i cieczy, które wykorzystują najnowocześniejsze rozwiązania techniczne do ciągłego pomiaru danej wartości. Zaliczają się do nich czujniki i mierniki:

  • Pojemnościowe - Czujniki pojemnościowe ze względu na swoją zasadę działania umożliwiają wykrywanie nie tylko obiektów wykonanych z metalu (jak zbliżeniowe czujniki indukcyjne) ale również drewna, papieru, granulatów oraz cieczy.
  • Ultradźwiękowe - Czujniki ultradźwiękowe wykorzystują zasadę pomiaru czasu przejścia impulsu ultradźwiękowego wysłanego przez nadajnik, który odbija się od obiektu i następnie trafia do odbiornika.
  • Mikrofalowe - Układ elektroniczny wytwarza impuls elektromagnetyczny o małej energii. Impuls dociera do miejsca w którym powierzchnia materiału styka się z elektrodą czujnika. Część impulsu ulega odbiciu na powierzchni i powraca do układu elektronicznego, w którym zostaje pomierzony jego czas przejścia. Czas wysłania i powrotu impulsu zostaje przeliczony na poziom materiału.
  • Mechaniczne - Kontrolowany mikroprocesorowo odważnik pomiarowy przesuwa się w dół do zbiornika. Po zetknięciu z materiałem sypkim jest on wciągany do górnego położenia aż do zatrzymania się. Obliczając odległość, którą odważnik pomiarowy pokonał następuje pomiar poziomu materiału.

W celu dopasowania jak najlepszego produktu do Państwa aplikacji, prosimy o kontakt.

Pomiar ciągły poziomu w silosie - galeria

Strona używa cookies   Dowiedź się więcej Zamknij