Rękawy załadowcze do naczep otwartych

Rękawy załadunkowe stosowane są do sprawnego, bezpyłowego rozładunku suchych, pylistych masowych substancji stałych na otwarte platformy/ciężarówki. Urządzenia posiadają zwężające się wewnętrzne stożki hamujące przepływ materiału i podwójny miech zewnętrzny zapewniający usuwanie pyłu.

Teleskopowe rękawy załadunkowe nadają się do załadunku ciągłego przy maksymalnej szybkości przepływu 250m3/h (147 stóp3/min) materiału masowego. W dolnej części rękawa załadowczego znajduje się specjalny fartuch przeciwpyłowy służący do osadzenia rękawa na dnie samochodu lub stożku usypowym. Rękaw załadowczy jest obsługiwany przez wyciągarkę elektryczną.

Wentylator systemu filtracji pyłów wyposażony jest w wentylator o mocy 2,2 kW (3,0 KM), który zwiększa sprawność podzespołów filtrujących. Ze względu na powyłączeniowy cykl czyszczenia, podzespoły filtra są zawsze w doskonałym stanie przy rozpoczęciu nowego załadunku.

Filtr przeciwpyłowy składa się z ośmiu wkładów zapewniających powierzchnię ogólną 10m2 (108 stóp kw.)

Miech załadowczy opuszczany jest najpierw z położenia gotowości do spustu ciężarówki. Po osiągnięciu przez nóżkę wylotu miecha spustu, zamontowana poza skrzynią transmisyjną zwrotnica luźno zwisającego kabla zatrzymuje opuszczanie miecha. Wyłącznik krańcowy w skrzynce transmisyjnej zatrzymuje zarówno rozciąganie, jak i skracanie się miecha. Załadunek materiału rozpoczyna się po otwarciu zaworu wylotowego silosu.

Podczas załadunku ciężarówki wentylator z filtrem nieprzerwanie odsysa pył przez zewnętrzny miech do zintegrowanych zasobników znajdujących się w górnej części urządzenia oraz usuwa nadmiar powietrza. Czujnik poziomu zamontowany pod spódniczką przeciwpyłową sprawia, że miech załadowczy jest podnoszony stopniowo, zapewniając ciągłą styczność spódniczki ze stosem materiału. Operator za pomocą zdalnego sterowania uruchamia skracanie się miecha do położenia gotowości. Po całkowity skróceniu się miecha, wyłącznik krańcowy kabla w skrzynce transmisyjnej przerywa pracę urządzenia. Ustawienie powyłączeniowego cyklu czyszczenia zapewnia przez kolejne dziesięć minut dodatkowe czyszczenie pulsacyjne zasobników z filtrami.

Rękawy załadowcze do naczep otwartych - galeria

Strona używa cookies   Dowiedź się więcej Zamknij