Przepustnice i zawory nożowe silosów

Zasuwy nożowe składają się z dwuczęściowej ramy ze stali węglowej lub nierdzewnej, która jest częściowo pokryta unikalnym konstrukcyjnym polimerem SINT® prod. WAM® oraz z łopatki ślizgowej wykonanej także z tego samego materiału lub ze stali węglowej lub nierdzewnej. Zastosowanie konstrukcyjnych kompozytów polimerowych SINT® podwyższa znacząco odporność na ścieranie w porównaniu z zasuwami tradycyjnymi.

Zawór występuję w wersjach z otworami kwadratowymi lub okrągłymi. Wersja z kwadratowym otworem posiada siłownik pneumatyczny zabudowany w ramie.

Zasuwy nożowe są stosowane tam, gdzie konieczne jest przerwanie przepływu grawitacyjnego luźnych materiałów. Zasuwy mogą być przymocowane do wylotów zasobnika lub silosu, do wlotów i wylotów przenośników mechanicznych oraz do wlotów teleskopowych rynien załadowczych. Szczególnie dla wylotów przenośników, wersja ze zintegrowanym siłownikiem pneumatycznym jest właściwą opcją dzięki kompaktowym wymiarom zewnętrznym.

Specjalna geometria zaworu suwakowego i różne opcje konstrukcji łopatki ślizgowej umożliwiają ich zastosowanie w niemalże każdej gałęzi przemysłu włączając żywnościowy.

Przepustnice i zawory nożowe silosów - galeria

Strona używa cookies   Dowiedź się więcej Zamknij